MUZIKANTI • AMATNIEKI • MĀKSLINIEKI

VIDEO
 
FOTO
 
APRAKSTS

BÅLFOLKET
(Norvēģija)

Balfolket uzstāšanās Etno-eko festivālā “Sviests” 2014. gada 26. jūlijā. Video – divi priekšnesumi no uzstāšanās.

Balfolket mājaslapa: http://www.baalfolket.com

Balfolket mūzika un video vietnē YouTube

Balfolket klausītājiem un atbalstītājiem sociālajā tīklā Facebook

 

Oskara Patjanko kapela
(Latvija)

Oskara Patjanko kapelas uzstāšanās Etno-eko festivālā “Sviests” 2014. gada 26. jūlijā.

Video no uzstāšanās – “Reilenders” un “Zī Zuzanna”.

 

VILKAČI
(Latvija)

Folkloras kopas “Vilkači” uzstāšanās Etno-eko festivālā “Sviests” 2014. gada 26. jūlijā.
Video no uzstāšanās – “Karā iešu es māmiņ”.

Vilkaču mājaslapa: http://www.vilkatis.lv

Folkloras kopa “Vilkači” klausītājiem un atbalstītājiem sociālajā tīklā Facebook

Folkloras kopā “Vilkači” sociālajā tīklā Draugiem.lv

 

Nepieradinātā Folka Orķestris
(Latvija)

Nepieradinātā Folka Orķestra uzstāšanās Etno-eko festivālā “Sviests” 2014. gada 26. jūlijā.
Video no uzstāšanās – “Taurenis, vista un gailis”, “Nemirstība, kalējs un zelta zivs”, “Kalns, no kura var redzēt visu pasauli”.

Nepieradinātā Folka Orķestra mūzika un video vietnē YouTube

Nepieradinātā Folka Orķestra mūzika vietnē SoundCloud

Nepieradinātā Folka Orķestris sociālajā tīklā Facebook

Nepieradinātā Folka Orķestris sociālajā tīklā Draugiem.lv

 

Foto galerija

Response code is 404

JOIKAS un DAINAS otrais Etno-eko festivāls

SVIESTS Cēsīs, Cēsu pils dārzā

2014. gada 26. jūlijā, no 12:00-18:00

 

Festivāla laikā uz skatuves kāpa folkloras un seno cīņu kopa Vilkači, Oskara Patjanko kapela un Nepieradinātā Folka Orķestris no Latvijas, savukārt no Norvēģijas – sāmu grupas Bålfolket un Piera Somby Band, kuri ļāva izbaudīt tradicionālo sāmu dziedāšanas veidu – joikošanu – apvienojumā ar mūsdienīgu mūzikas pavadījumu. Bija iespēja arī apskatīt un klausīties iepriekšējā nedēļā radošajās darbnīcās izgatavotās sāmu šamaņu bungas, aptaustīt austās celaines, satikt koklētājus un joikotājus.

Visas dienas garumā jau no plkst. 11.00 visā pils dārza teritorijā rosījās amatnieki un mākslinieki, kuri rādīja, kā radošā veidā no dabīgiem un tradicionāliem materiāliem iespējams sev izgatavot ko noderīgu, garšīgu vai skaistu. Notika dzijas krāsošana, svilpaunieku darināšana, vīžu pīšana, kafijas grauzdēšana un alus brūvēšana, Pirts Skola piedāvāja sauso pērienu, pie Ievas Dāboliņas „Ieviņu darbnīcā” varēja izgatavot sev lelli, bet instrumentu meistars Raitis Sondors rādīja kā remontēt mūzikas instrumentus, tostarp senās Vidzemes ermoņikas „Ieviņas”. Folkloras kopa „Putni” vadīja radošas nodarbības bērniem – rotaļas un siena figūru gatavošanu. Tradicionālo iniciatīvu centrs „Kaste” kūla sviestu un notika vēl dažādas citas aktivitātes.
Ieeja uz dienas pasākumiem ir brīva.

Etno-eko festivāla „Sviests” noslēgums notika plkst. 22.00 Cēsu pils parkā ar dūdu un bungu grupas „Auļi” koncertu. Biļetes uz koncertu 3 EUR.

Etno-eko festivāls Sviests tiek rīkots sadarbībā ar „Cēsu Kultūras un Tūrisma centru” un Tradicionālās kultūras iniciatīvu centru „KasTe”, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kultūras menedžmenta centrs „Lauska” realizē projektu „Joikas un dainas” no 2014. līdz 2015. gadam kura ietvaros no 2014. līdz 2015. gadam paredzēta muzikantu un mākslinieku apmaiņa starp etno-eko festivālu „Sviests” Cēsīs, Latvijā un sāmu šamaņu festivālu „Isogaisa” Lavangenā, Norvēģijā. Projekts tiek finansēts no Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa”, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Joikas un Dainas Sviests 2014 Rikotaji